Wybierz swój język

Water reuse - odzysk wody szarej - recykling wody

Hydraloop logo new

Hydraloop Use water twice

Czas do końca zasobów świeżej wody na ziemi

Wszyscy potrzebujemy wody, to niezbędny warunek życia, ale za kilka lat zabraknie wody dla rosnącej populacji świata.

 

Nasza wizja na przyszłość? UŻYJ WODY DWA RAZY!

Atlas stresu wodnego 2030

Recykling wody to najbardziej wydajny i niedrogi sposób na zużycie mniejszej ilości wody. A najłatwiejszym sposobem na recykling wody jest jej oczyszczanie dokładnie tam, gdzie jej używasz - zdecentralizowany.

Hydraloop zbiera, czyści i ponownie wykorzystuje wodę z pryszniców, wanien, pralek, umywalek i klimatyzatorów. Woda Hydraloop jest czysta, przejrzysta, bezpieczna i zdezynfekowana. Może być ponownie używana do spłukiwania toalet, pralek, nawadniania ogrodu i uzupełniania basenów.

Hydraloop oferuje produkty „pod klucz” i rozwiązania na miarę dla projektów o dowolnej wielkości. Dzięki hydraloop możesz dać wodzie drugie życie. Razem możemy drastycznie zmniejszyć światowe zużycie wody.

Nie mamy już wyboru. Musimy mądrzej zarządzać wodą

All video

WSPANIAŁY BŁEKITNY ŚWIAT - Hydraloop na Netflix

Brave Blue World - Opowiadany przez Liama ​​Neesona, z udziałem Matta Damona i Jadena Smitha, to potężny dokument, który pokazuje, jak ludzie i organizacje na całym świecie radzą sobie z globalnymi wyzwaniami związanymi z wodą i kanalizacją. Hydraloop jest przedstawiany jako jedno z rozwiązań światowego kryzysu wodnego.

Nakręcony na pięciu kontynentach Brave Blue World przedstawia optymistyczny obraz tego, jak ludzkość przyjmuje nowe technologie i innowacje, aby ponownie przemyśleć sposób gospodarowania wodą. Twórcy filmów dokumentalnych wyruszyli w niesamowitą podróż, aby spotkać się z pionierami i innowatorami, którzy zajmują się globalnymi wyzwaniami związanymi z wodą i kanalizacją.

Film jest dostępny w serwisie Netflix w 29 językach.

www.braveblue.world

All video

 

HYDRALOOP PRODUKTY

Hydraloop projektuje i produkuje produkty do zdecentralizowanego recyklingu wody - wielokrotnie nagradzane i pierwsze w swoim rodzaju. Oferujemy różnorodne inteligentne, innowacyjne produkty do recyklingu wody dla rezydencji, nieruchomości komercyjnych, hoteli, domów i nie tylko.

Produkty Hydraloop mogą być używane wszędzie: w gęstych miastach, na obszarach wiejskich i poza siecią, gdzie zaopatrzenie w wodę jest niestabilne lub niewystarczające. Hydraloop sprawdza przyszłość każdego budynku i dodaje punkty zrównoważonego rozwoju do certyfikatów takich jak LEED i BREEAM.

Hydraloop pomaga oszczędzać wodę i energię oraz przyczynia się do zapewnienia dostępności wody w domu, budynku komercyjnym lub hotelu.

HYDRALOOP JEST PRZYJAZNY DLA CZŁOWIEKA

 • Oszczędza wodę i energię
 • Zmniejsza ślad węglowy
 • Bez kompromisów w zakresie komfortu życia i higieny osobistej
 • Woda Hydraloop jest czysta, przejrzysta, bezpieczna i zdezynfekowana
 • Innowacyjna technologia
 • Certyfikat NSF-350
 • Niski pobór mocy 20kW
 • Niskie zużycie energii (-175 kWh rocznie)

HYDRALOOP JEST ZRÓWNOWAŻONY

 • Kompaktowe urządzenie o stylowym wyglądzie
 • Łatwa instalacja
 • Całkowicie automatyczny
 • Bez filtrów
 • Brak chemikaliów
 • Samo czyszczący
 • Niskie koszty utrzymania
 • Całodobowe monitorowanie wydajności online
 • Aplikacja na smartfona
 • Niedrogie

All video

 

Domy jednorodzinne

Zaoszczędź do 45% na wodzie z kranu i 45% na ściekach z czystą, przejrzystą, bezpieczną i zdezynfekowaną wodą Hydraloop

Hydraloop oszczędzaj wodę stosując water reuse

Dzięki Hydraloop możesz poddać recyklingowi do 95% wody z prysznica i wanny, a także wody z pralek i klimatyzatorów we własnym domu. Umożliwia to ponowne wykorzystanie do 85% całkowitej wody w domu. Oczyszczona i zdezynfekowana woda Hydraloop nadaje się do spłukiwania toalet, pralek, nawadniania ogrodu i uzupełniania basenów.

Hydraloop oferuje różne rozwiązania dla inteligentnych domów i mieszkań: 

Hydraloop H300

Hydraloop H300

 • Objętość: 300 litrów
 • Pojemność oczyszczania: 530 litrów dziennie

 • Niskie zużycie energii: ~175 kWh rocznie

 • Wejście: Szara woda z prysznica, wanny, klimatyzacji i pralki

 • Wyjście: Dwa zawory do recyklingu wody do toalet i pralki

 • Kolor: Stone Płyta przednia: ze stali nierdzewnej z białym logo i wskaźnikiem statusu

HYDRALOOP H300 Premium

Hydraloop H300 premium

Wybierz jeden z trzech kolorów:

 • Stone

 • Chili

 • Dew

 • Płyta przednia: Płyta przednia ze stali nierdzewnej Premium z diodami LED Hydraloop

Przykład rocznego recyklingu wody Hydraloop

 

recykling wody w Hydraloop dla 4 os rodziny

 

HYDRALOOP PODTYNKOWY

Hydraloop Concealed flower

Hydraloop Concealed Mountains

Hydraloop Concealed Velvet

Pojemność: 175 litrów | 46 galonów
Maksymalna wydajność czyszczenia: 300 litrów | 80 galonów dziennie

Niskie zużycie energii: ~ 150 kWh rocznie
DLA MIESZKAŃ, MAŁYCH DOMÓW I ŁAZIENEK MODERNIZOWANYCH

All video

 

Hydraloop H600

Hydraloop H600Hydraloop H600 zasilanie ogrodu

 • Objętość: 600 litrów
 • Pojemność oczyszczania: 1000 litrów

 • Niskie zużycie energii: ~350 kWh rocznie

 • Wejście: Szara woda z prysznica, wanny, klimatyzacji i pralki

 • Wyjście: dwa zawory do recyklingu wody do toalet i pralki

 • Kolor: stone Płyta przednia: ze stali nierdzewnej z białym logo i wskaźnikiem statusu light

HYDRALOOP H600 Premium

 Hydraloop H600 zasilanie basenuHydraloop H600 premium

 Wybierz jeden z trzech kolorów:

 • Stone
 • Chili
 • Dew
 • Płyta przednia: ze stali nierdzewnej Premium z diodami LED Hydraloop

OPCJE:

Wyjście Ogród: Jeden dodatkowy zawór do recyklingu wody w ogrodzie

BASEN: Jeden dodatkowy zawór do recyklingu wody do basenu

PRALKA: Możliwość recyklingu 50% wody z pralki

Budynki komercyjne

Hydraloop zwiększa wartość każdego budynku, obniża bieżące wydatki na wodę i energię oraz zmniejsza ślad węglowy

Hydraloop H600 cascade dla budynków komercyjnych

Instalacja do recyklingu wody w Twojej nieruchomości komercyjnej to opłacalna inwestycja. Wymagania dotyczące zrównoważonego rozwoju dla budynków stają się coraz bardziej wymagające, a inwestorzy nieruchomości wymagają certyfikatów zrównoważonego rozwoju dla swoich nieruchomości, takich jak LEED i BREEAM.

Leed Breem logo

Hydraloop przyczynia się do zabezpieczenia budynku w przyszłości, przyczynia się do jego certyfikacji zrównoważonego rozwoju i przyczynia się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ. Hydraloop zwiększa wartość każdego budynku i obniża bieżące wydatki na wodę i energię.

Hydraloop zbiera i uzdatnia wodę z pryszniców, umywalek i klimatyzatorów w budynkach komercyjnych dowolnej wielkości. Oczyszczona i zdezynfekowana woda nadaje się do spłukiwania toalet, pralek, nawadniania ogrodu i uzupełniania basenów.

Hydraloop oferuje różne rozwiązania dla inteligentnych budynków nieruchomości komercyjnych: Hydraloop H600 i Hydraloop Cascade

Hydraloop H600 cascadeHydraloop H600 cascade 2

W przypadku mniejszych nieruchomości komercyjnych, takich jak biurowce, pensjonaty lub siłownie, polecamy urządzenie Hydraloop H600 o średniej wydajności czyszczenia 1000 litrów dziennie.

W przypadku większych nieruchomości komercyjnych, takich jak hotele, kluby sportowe i domy studenckie, wymaganą wydajność uzdatniania wody można łatwo skonfigurować za pomocą liczby jednostek Hydraloop, które są połączone w jeden system recyklingu Hydraloop Cascade. Oferujemy rozwiązania szyte na miarę dla Twojego projektu.

HOTELS & LODGES

Hydraloop obniża rachunki za wodę i energię, sprawia, że Twoja firma jest bardziej zrównoważona i mniej zależna od sieci, a także przyczynia się do ekologicznego podróżowania.

Hydraloop H600 cascade dla hoteliHydraloop H600 cascade dla hoteli 2

Świadczenie usług na najwyższym poziomie wymaga od hoteli oferowania swoim gościom najlepszych wrażeń. Niestety wiąże się to z zużyciem dużej ilości wody i energii. Instalując w swojej firmie rozwiązanie do recyklingu wody Hydraloop, możesz zacząć oszczędzać na wodzie i energii oraz rachunkach od pierwszego dnia.

Zapewnienie wystarczającej ilości wody do prowadzenia firmy jest najwyższym priorytetem, szczególnie w regionach suchych i na obszarach, gdzie zaopatrzenie w wodę nie zawsze jest niezawodne. Dzięki Hydraloop Twój hotel nie tylko stanie się bardziej zrównoważony, ale dzięki uzdatnianiu i recyklingowi wody na miejscu Twoja firma stanie się bardziej odporna i mniej zależna od sieci.

Dzisiejsi konsumenci są bardziej niż kiedykolwiek świadomi swojego wpływu na środowisko. Świadomość i zrównoważony rozwój stają się ważnymi czynnikami w planowaniu i rezerwowaniu podróży. Badania wykazały, że podróżni, którzy rezerwują zrównoważone zakwaterowanie, zatrzymują się średnio o trzy dni dłużej niż inni goście*. Podróżnicy dbający o klimat – ludzie, którzy chcą zmniejszyć swój ślad węglowy – to szybko rozwijająca się grupa, która ma duży wpływ na swoich rówieśników i całą branżę rekreacyjną.

*turystyka zrównoważona

All video

Jak działa HYDRALOOP

Unikalna technologia uzdatniania wody: brak filtrów, membran i chemikaliów

Hydraloop Proces oczyszczania

Hydraloop wykorzystuje unikalną kombinację zrównoważonych technologii uzdatniania wody, która zapewnia najwyższą jakość wody, nie wymagając regularnej konserwacji ani szkodliwej dla środowiska.

Większość systemów uzdatniania wody zależy od filtrów lub membran. Często się brudzą i zapychają, dlatego wymagają regularnego czyszczenia, konserwacji i wymiany. Większość systemów uzdatniania wody dodaje również chemikalia do procesu uzdatniania wody. Może to zaszkodzić środowisku.

Opatentowana technologia Hydraloop jest przyjazna dla konsumenta, beztroska i zrównoważona. Nasz proces oczyszczania usuwa brud, mydło i inne zanieczyszczenia z szarej wody bez użycia filtrów, membran lub chemikaliów. Hydraloop łączy sześć różnych technologii: sedymentację, flotację, flotację rozpuszczonego powietrza, frakcjonowanie piany, bioreaktor tlenowy i dezynfekcję oczyszczonej wody silnym światłem UV.

Komfort użytkownika przez obsługę ONLINE

Hydraloop monitoring ekran zarządzania

Każda jednostka Hydraloop jest monitorowana online 24/7 przez zdalny serwer. Wszystkie ważne elementy systemu są stale sprawdzane pod kątem bezpieczeństwa. W przypadku nieprawidłowego zachowania komponentu Hydraloop automatycznie przełącza się na wodę zapasową i wysyła ostrzeżenie do Ciebie i Twojego instalatora.

Wszystkie systemy Hydraloop działają całkowicie automatycznie. Dzięki aplikacji na smartfony Hydraloop możesz dokładnie zobaczyć, ile wody poddajesz recyklingowi i oszczędzasz w ciągu dnia, tygodnia lub miesiąca. Aplikacja pokazuje, jak zoptymalizować oszczędzanie wody, udzielając wskazówek i informacji. Możesz także użyć aplikacji, aby nadać priorytet zużyciu wody z recyklingu lub przełączyć urządzenie w tryb wakacyjny.

HYDRALOOP - woda przed i po oczyszczaniu

Hydraloop woda przed i po oczyszczaniu

Oszczędzaj energię w krajach o chłodniejszym klimacie zimowym

Jeśli mieszkasz w Polsce, dzięki Hydraloop zaoszczędzisz energię. Jak to działa?

Promieniowanie cieplne

Po wzięciu prysznica lub kąpieli użyta woda jest nadal ciepła. Ta woda przepływa przez rury budynku do Hydraloop, uwalniając pozostałe ciepło do otaczających obszarów poprzez promieniowanie. Oznacza to, że potrzebujesz mniej energii, aby ogrzać te obszary. Woda ostygnie i uwolni nadmiar ciepła, aż osiągnie temperaturę pokojową.

Koniec z zasilaniem zimnej wody do spłukiwania toalet

W Europie przeciętne czteroosobowe gospodarstwo domowe zużywa około 130 litrów wody dziennie do spłukiwania toalet. W innych regionach to znacznie więcej. Bez jednostki Hydraloop po każdym spłukaniu zbiornik toalety napełnia się wodą z kranu spoza domu. W chłodniejszych porach ta woda będzie dość zimna. Po wejściu do środka woda automatycznie nagrzeje się do temperatury pokojowej, wykorzystując energię z systemu grzewczego Twojego budynku.

Dzięki urządzeniu Hydraloop po każdym spłukaniu zbiornik toalety napełnia się wodą Hydraloop z wnętrza domu. Ta woda ma już temperaturę pokojową, więc nie potrzebuje energii do podgrzania.

Mniej prądu do pralki

Bez jednostki Hydraloop Twoja pralka wykorzystuje zimną wodę z zewnątrz. W chłodniejszych porach roku pralka potrzebuje więcej energii elektrycznej, aby podgrzać wodę z temperatury zewnętrznej do temperatury prania 40°C lub wyższej.

Dzięki urządzeniu Hydraloop Twoja pralka wykorzystuje wodę Hydraloop, która ma już temperaturę pokojową. Maszyna zużywa znacznie mniej energii na podgrzanie tej wody od wewnątrz do temperatury prania.

Jak zainstalować HYDRALOOP

Przygotuj się do recyklingu wody i przebuduj instalację wodno-kanalizacyjną w swoim budynku

Hydraloop H300 i H600 recykling wody szarej schemat podłączeń

Niezależnie od tego, czy planujesz nową budowę, czy modernizację istniejącego budynku – zanim Ecoprius partner Hydraloop zainstaluje zdecentralizowany system recyklingu wody w Twoim budynku, musimy upewnić się, że rury są ułożone we właściwy sposób.

Przygotowanie hydrauliki nie jest trudne. Poniżej znajdziesz informacje, jak przygotować dowolny budynek do recyklingu wody.

Hydraloop - Instalacja w budynku 2-kondydnacyjnym z łazienką na piętrze

Hydraloop instalacja w budynku 2 kond z łazienką na piętrze

Hydraloop - Instalacja w budynku 2-kondydnacyjnym z łazienką na parterze i piętrze

Hydraloop instalacja w budynku 2 kond z łazienką na parterze i piętrze

Hydraloop - Instalacja w budynku 3-kondydnacyjnym z łazienkami

Hydraloop instalacja w budynku 3 kond z łazienkami

Hydraloop - Instalacja w budynku parterowym

Hydraloop instalacja w budynku parterowym

Kaskada Hydraloop - instalacja systemu do recyklingu wody

Hydraloop kaskada recykling wody szarej lista

Hydraloop kaskada recykling wody szarej schemat

W przypadku kaskady Hydraloop przygotowanie sieci rurociągów budynku (budynków) wymaga przygotowania. Oferujemy skalowalne rozwiązania szyte na miarę dla projektów o dowolnej wielkości. Prześlij nam rysunki i dodatkowe informacje o swoich budynkach, abyśmy mogli przedstawić Ci propozycję instalacji wodno-kanalizacyjnej z najlepszym rozwiązaniem dla Twojego projektu.

All video

PLUG & PLAY

Instalacja i uruchomienie jednostki Hydraloop jest porównywalne z podłączeniem pralki. Najpierw przygotowywana jest instalacja wodno-kanalizacyjna, a następnie instalator Hydraloop umieszcza urządzenie i dopasowuje przyłącza wody, ścieków i Internetu. Następnie urządzenie jest włączane i testowane przez instalatora. Centralny serwer Hydraloop wykonuje szybkie skanowanie w celu sprawdzenia wydajności systemu i połączeń. Następnie instalacja zostanie zakończona, a system rozpocznie procedurę uruchamiania.

Jeśli Twój budynek jest gotowy do recyklingu zgodnie z naszymi wskazówkami, proces instalacji i uruchomienia nie zajmie więcej niż ±1,5 godziny.

SERVICE

Produkty Hydraloop mają bardzo niskie wymagania konserwacyjne. Wszystkie jednostki są samoczyszczące, więc nie wymagają regularnego czyszczenia ani serwisowania. Centralny serwer Hydraloop online monitoruje wydajność każdej jednostki 24/7, a wszystkie elementy jednostki Hydraloop są sprawdzane wewnętrznie.

W mało prawdopodobnym przypadku awarii, Twoja jednostka Hydraloop automatycznie dostosuje się do sytuacji. Jeśli, na przykład, lampa dezynfekcyjna UV ulegnie awarii, urządzenie automatycznie przełączy się na wodę zapasową. Aplikacja na smartfona wyśle powiadomienie i powiadomi instalatora Hydraloop przez e-mail.

Zalecamy przeprowadzenie ogólnej konserwacji zapobiegawczej przez instalatora Hydraloop raz na 2 lata.

CERTYFIKATY

Jakość wody Hydraloop jest niezależnie testowana i certyfikowana przez:​

Hydraloop certyfikaty

NSF: Norma NSF/ANSI 350 weryfikuje, czy wszystkie wymagania projektowe i eksploatacyjne normy zostały spełnione i potwierdza poprzez 26-tygodniowe testy, że ponownie wykorzystywana woda ściekowa spełnia rygorystyczne kryteria jakości dla wyznaczonych zastosowań.

PIA: PIA jest międzynarodową akredytowaną i notyfikowaną jednostką badawczą w Niemczech zajmującą się certyfikacją produktów do oczyszczania ścieków i przyznała swój certyfikat firmie Hydraloop.

KIWA: Ten światowy lider w dziedzinie badań, inspekcji i certyfikacji (TIC) przyznał firmie Hydraloop certyfikat bezpieczeństwa.

Hydraloop został wyróżniony szwajcarską etykietą jakości „Efficient Solution” przez World Alliance for Efficient Solutions.

Produkty Hydraloop to produkty o gwarantowanej wysokiej jakości, montowane przez naszego partnera produkcyjnego Technologies Added, fabrykę inteligentnej produkcji z certyfikatem ISO z siedzibą w Holandii.

Ten serwis używa cookies do prawidłowego funkcjonowania

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

sectigo trust seal lg 140x54

ECOPRIUS Konsultacje i wyceny - płatności