Wybierz swój język

Viega Fonterra - Ogrzewanie podłogowe

Powierzchniowe systemy ogrzewania i chłodzenia

All video

Zalety ogrzewania i chłodzenia powierzchniowego

Ogrzewanie podłogowe

Wysokie wymagania ogrzewania podłogowego

Zwiększają się wymagania dotyczące komfortu i przytulności mieszkania. W zimie powinno być ciepło, a w lecie przyjemnie chłodno – równocześnie trzeba uwzględnić zagadnienia ochrony środowiska, opłacalności i swobody kształtowania przestrzeni przez architektów i inwestorów.

System Fonterra firmy Viega spełnia wszystkie kryteria, które czynią mieszkanie bardziej przyjemnym. Ponadto duży udział ciepła promieniowania zapewnia znacznie większy zakres przytulności. Skutek - klient korzysta z idealnego klimatu przez wszystkie pory roku.

Ogrzewanie podłogowe wykres

Wykres temperatury komfortu

Ogrzewanie podłogowe wykres

Rozkład temperatury z ogrzewaniem grzejnikowym

Ogrzewanie podłogowe wykres

Rozkład temperatury z ogrzewaniem podłogowym

Ogrzewanie podłogowe - Wygodne rozwiązanie

Aby dane mieszkanie stało się przytulne, trzeba regularnie kontrolować istotne parametry, takie jak temperatura powietrza, prędkość przepływu powietrza, wymiana powietrza, temperatura promieniowania i wilgotność powietrza. Większość ludzi czuje się najlepiej w temperaturze pomieszczenia pomiędzy 20 i 22 stopni Celsjusza. Przy ogrzewaniu powierzchniowym, w porównaniu do normalnych grzejników, można ustawić nawet nieco niższą temperaturę pomieszczenia, bez zmniejszania poczucia komfortu, ponieważ prawie idealny profil temperatury ogrzewania powierzchniowego zapobiega wysokościowemu rozwarstwieniu temperatury w pomieszczeniu. Ponadto systemy ogrzewania powierzchniowego ze względu na niską temperaturę pracy zapewniają najlepsze warunki dla optymalnej prędkości przepływu powietrza w pomieszczeniu. Jest to konieczne, aby rozdzielić ciepło równomiernie w pomieszczeniu i uniknąć nieprzyjemnych przeciągów.

Ogrzewanie podłogowe - Optymalna swoboda kształtowania przestrzeni

Instalacje powierzchniowego ogrzewania i chłodzenia są niewidoczne. Zapewnia to całkowitą swobodę kształtowania przestrzeni oraz umożliwia Indywidualną aranżację wnętrz.

Ogrzewanie podłogowe - Oszczędność energii - Potencjał oszczędzania energii

Pomiędzy przygotowaniem energii pierwotnej i ostatecznym jej wykorzystaniem na skutek nieefektywnych procesów przekształcania może dojść do dużych strat energii. Aby ograniczyć kosztowne zużycie cennych surowców, celem ekonomicznego projektowania w budownictwie przemysłowym i mieszkaniowym jest przede wszystkim unikanie strat ciepła Sukces optymalizacji bilansu energetycznego zależy przede wszystkim od rodzaju budynku, jego wykorzystania, warunków technicznych, jak również zasobów finansowych.

Ogrzewanie podłogowe - Wymagania ustawowe

Technika budowlana zareagowała na zwiększające się w ostatnich latach wymagania stawiane w nowych rozporządzeniach dotyczących izolacji termicznej i oszczędzania energii (EnEV), opracowaniem nowych podzespołów i Instalacji grzewczych i już znacznie zmniejszyła zapotrzebowanie na energię. Ulepszone zostało wytwarzanie ciepła, zmniejszenie strat termicznych, jak również rozprowadzanie ciepła. Najlepszym tego przykładem są nowe systemy powierzchniowego ogrzewania i chłodzenia Fonterra, których wkład polega na optymalnym rozprowadzaniu ciepła i skutecznym wykorzystaniu systemów niskoenergetycznych.

Zmniejszenie kosztów poprzez redukcję kosztów ogrzewania podłogowego

Stosując system ogrzewania powierzchniowego indywidualne poczucie komfortu występuje już przy temperaturze pomieszczenia wynoszącej 20 stopni Celsjusza - w stosunku do 22 stopni Celsjusza przy zwykłych grzejnikach – można uzyskać zmniejszenie kosztów ogrzewania wynoszące 10 -12 % rocznie.

Higiena ogrzewania podłogowego

Systemy ogrzewania powierzchniowego z ich niskimi temperaturami roboczymi są prawie wyłącznie ogrzewaniami promieniowymi, a przy tym ich temperatura zawsze jest stosunkowo bliska temperatury pomieszczenia. Automatycznie przyczynia się to do lepszych warunków higienicznych. Ze względu na małe różnice temperatury powierzchnia grzewcza nie powoduje znacznej konwekcji, co znacząco zmniejsza cyrkulację powietrza w pomieszczeniu w porównaniu do ogrzewania grzejnikowego. Zapobiega to zawirowaniom pyłu. Dla systemów ogrzewania powierzchniowego charakterystyczne jest promieniowanie cieplne, które nie ogrzewa powietrza, ale ciała stałe. Uniemożliwia to powstawanie zawilgoconych narożników oraz grzybów.

Chłodzenie powierzchniowe

Systemy ogrzewania powierzchniowego mogą być też używane w lecie do chłodzenia, jeśli zostaną zasilone zimną wodą. Jest to znacznie bardziej opłacalne niż korzystanie z instalacji klimatyzacyjnej - dodatkowo nie powoduje hałasu i jest zdrowsze, ponieważ nie powstają przeciągi.

Viega Fonterra, system powierzchniowego ogrzewania i chłodzenia

Poprzez systemy powierzchniowego ogrzewania i chłodzenia Fonterra firma Viega oferuje szeroki asortyment zaspokajający różnorodne wymagania. Dotyczy budownictwa nowego, jak i renowacji, powierzchni podłogowych i ściennych w pomieszczeniach mieszkalnych, jak również budynkach biurowych, halach przemysłowych i sportowych.

Układanie ogrzewania podłogowego

All video

Ogrzewanie podłogowe - Fonterra Base 12

System płyt systemowych, nowe budownictwo i renowacja, na mokro, możliwe chłodzenie

System płyt systemowych do szerokiego zakresu zastosowań z bardzo elastycznymi rurami PB o zoptymalizowanym przepływie 12 x 1,3 mm do szybkiego montażu przez jedną osobę. Nadają się również do układania po przekątnej (bez materiału dodatkowego). Niska konstrukcja z uszczelnieniem labiryntowym dla zabezpieczenia przed wilgocią w strefie zachodzenia.

Ogrzewanie podłogowe Fonterra Base 12Ogrzewanie podłogowe - Fonterra Base 15

System powierzchniowej wymiany ciepła Fonterra Base 15 szczególnie nadaje się do stosowania w budynkach nowych z dużym przepływem masowym. Dzięki swoim doskonałym właściwościom Fonterra Base 15 nadaje się również do stosowania wielko powierzchniowego i zapewnia nie tylko ogrzewanie, ale również idealne warunki do chłodzenia powierzchni podłogowych.

Ogrzewanie podłogowe - Błogie ciepło w zimie, przyjemny chłód w lecie

Fonterra Base 15 zapewnia obie funkcje: ogrzewanie i chłodzenie. Szczególnie przy wielko powierzchniowych elewacjach ze szkła lub oknach chłodzenie podłogowe zapobiega nagrzewaniu podłogi przez bezpośrednie promieniowanie słoneczne. Efekt ten działa bardzo pozytywnie na temperaturę i klimat pomieszczenia. Jednakże, aby zachować dobre samopoczucie również przy chodzeniu boso, temperatura powierzchni podłogi nie powinna być niższa niż 19°C.

Idealne dla użycia ogrzewania podłogowego jako powierzchni chłodzącej jest wprowadzanie do przewodów rurowych wody chłodzącej z Instalacji pompy ciepła. W ten sposób uzyskuje się zalety typowe dla systemu powierzchniowej wymiany ciepła - nie powodująca przeciągów, opłacalna i wydajna funkcja chłodzenia.

Ogrzewanie podłogowe Fonterra Base 15

Ogrzewanie podłogowe- Fonterra Reno

Renowacja, na sucho, możliwe chłodzenie

„Suchy" system ogrzewania podłogowego ze wzmocnionych płyt gipsowych 18 mm do meandrycznego układania rury PB 12 x 1,3 mm. Bardzo niska wysokość konstrukcji, polecany zwłaszcza do renowacji bez nakładania jastrychu. Możliwe bezpośrednie układanie terakoty na podłogowej płycie grzewczej, co wpływa na oszczędność czasu i materiału przy jednocześnie bardzo dobrym rozprowadzaniu ciepła.

Ogrzewanie podłogowe Fonterra Reno

Ogrzewanie podłogowe - Fonterra Tacker

System tacker, nowe budownictwo, na mokro, ogrzewanie i chłodzenie

System tacker charakteryzujący się łatwą techniką układania, do elastycznego przycinania w zależności od geometrii pomieszczenia. Odpowiedni do mocowania rur ogrzewania podłogowego Fonterra.

Ogrzewanie podłogowe Fonterra Tacker

Ogrzewanie podłogowe Fonterra Tacker

Ogrzewanie ścienne - Fonterra Side 12 Clip

System ścienny, na mokro, możliwe chłodzenie

System ogrzewania ściennego do montażu miejscowego do stosowania z tynkami wewnętrznymi dostępnymi w handlu. Prosty montaż rury PB 12 x 1,3 mm o zoptymalizowanym przepływie do szyny zaciskowe) przymocowanej do ściany. Zapewnia maksymalne rozplanowanie i zoptymalizowane wykorzystanie powierzchni, ponieważ możliwe jest elastyczne dopasowanie do warunków budowlanych.

Ogrzewanie ścienne - Dowolny wybór powierzchni grzewczych i chłodzących

Dla uzyskania zadowalającego klimatu całorocznego w zamkniętych pomieszczeniach wymagana jest nie tylko funkcja ogrzewania. Co najmniej od lata stulecia w 2003 roku również funkcja chłodzenia jest ważnym tematem w budownictwie mieszkaniowym. Do tego celu można optymalnie dwufunkcyjnie wykorzystać nie tylko powierzchnie podłogowe, ale również powierzchnie ścian. I tak przykładowo, jeśli podłoga ma zostać zachowana w obecnej postaci, można wykorzystać powierzchnie ścian.

Ogrzewanie ścienne Side 12 Clip

Ogrzewanie podłogowe - Komponenty regulacyjne Fonterra

Viega Smart Control

All video

Firma Viega oferuje pełny system rozwiązań - wraz z automatyką. Obszerny asortyment komponentów regulacyjnych: termostaty pokojowe, jednostki bazowe, siłowniki, stacje regulacyjne i rozdzielcze, wszystkie komponenty do indywidualnej regulacji obwodów grzewczych są elementami składowymi systemu Fonterra firmy Viega.

Ogrzewanie podłogowe szafka rozdzielaczaOgrzewanie podłogowe Rozdzielacz

 

Ogrzewanie podłogowe i ścienne - Rura PB firmy Viega

Systemy powierzchniowego ogrzewania i chłodzenia Fonterra Base oparte są na systemie płyt systemowych i na rurach PB firmy Viega. Bardzo duża elastyczność rur polibutenowych zapewnia znaczne zalety montażowe dzięki małym promieniom gięcia I prostemu układaniu po przekątnych.

Dzięki zoptymalizowane) grubości ścianek w stosunku do średnicy zewnętrznej rury PB firmy Viega mają dużą średnicę wewnętrzną - co oznacza optymalne parametry przepływu.

Ogrzewanie podłogowe Rura PB

Ten serwis używa cookies do prawidłowego funkcjonowania

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

sectigo trust seal lg 140x54

ECOPRIUS Konsultacje i wyceny - płatności