Współspalanie wodoru z gazem ziemnym do 20%
BioGaz - BioMetan - Spalanie 100% + H2 do 20%
LNG - Spalanie 100% + H2 do 20%
Kotły gazowe kondensacyjne w klasie A+
W połączeniu z regulacją według temperatury zewnętrznej i pomieszczenia
Klasa sezonowej efektywności energetycznej ogrzewania pomieszczeń instalacji zespolonej.
Gazowe ogrzewanie hybrydowe - kocioł gazowy + pompa ciepła
Pod pojęciem umownym "gazowe ogrzewanie hybrydowe" kryje się połączenie gazowego kotła kondensacyjnego z systemem energii odnawialnej. Szczególnie interesujące są dwa poniższe warianty:
Gazowe kotły kondensacyjne z energią słoneczną
Nowy gazowy kocioł kondensacyjny może przynieść zauważalne oszczędności energii w porównaniu do starego systemu grzewczego. Jeżeli instalacja zostanie uzupełniona o solarną instalację grzewczą do rezerwowego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, można zaoszczędzić do 30 % zużywanego wcześniej paliwa. Instalacja solarna przejmuje większość zadań związanych z podgrzewaniem wody, a w okresie przejściowym może również dostarczać ciepło do systemu grzewczego.
Gazowe kotły kondensacyjne w połączeniu z pompą ciepła
Podczas gdy nowy budynek lub budynek istniejący z ogrzewaniem podłogowym nadaje się optymalnie do ogrzewania samą pompą ciepła, połączenie gazowego kotła kondensacyjnego Weishaupt z pompą ciepła Weishaupt ma tę zaletę, że nawet bez ogrzewania podłogowego większość rocznej pracy grzewczej jest pokrywana przez pompę ciepła w sposób niezwykle ekonomiczny. Przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych lub przy ogrzewaniu wody gazowy kocioł kondensacyjny automatycznie przejmuje produkcję ciepła.
Kotły Weishaupt Thermo Condens: oszczędne i przyszłościowe
Rosnące koszty energii i aspekt ochrony klimatu sprawiają, że coraz większy nacisk kładzie się na efektywniejsze wykorzystanie ciepła.
Zapotrzebowanie na energię budynków wynosi obecnie średnio 40% całkowitego zużycia. Największy udział mają tu odbiorniki ciepła dysponują one zatem największym potencjałem energii do zaoszczędzenia.
Do oszczędności energii i zmniejszenia emisji substancji szkodliwych może przyczynić się już choćby wymiana starych instalacji grzewczych na nowoczesne systemy kondensacyjne współpracujące z instalacjami solarnymi.
Od urządzeń technicznych wymaga się dzisiaj, aby dzięki nim życie pod wieloma względami stawało się prostsze. Urządzenia w tle łączą się, analizują, regulują, sterują oraz komunikują się. Obecnie stają się one coraz bardziej kompleksowe. Naszą odpowiedzią na ten kierunek rozwoju są nowe gazowe kotły kondensacyjne Weishauprt ThermoCondens. W nowych kotłach uproszczona została komunikacja między człowiekiem i urządzeniem. Pod względem techniki przyłączeniowej zachowana została 100% kompatybilność z dotychczas produkowanymi urządzeniami. Dzięki temu montaż i konserwacja są łatwiejsze niż kiedykolwiek. Zielone światło na froncie urządzenia mówi nam wszystko. Nie ma lepszego znaku dla perfekcyjnie pracującego urządzenia.
Biorąc pod uwagę wiele innych udoskonaleń przekaz jest jasny:
Z nowym kotłem Weishaupt Thermo Condens wszystko staje się prostsze.
Łatwy w obsłudze - Szybszy - Zrozumiałe dla każdego.
Zielone światło listwy LED oznacza, że wszystko jest w porządku.
Wystarczy otworzyć i spojrzeć. Wszystko jest na swoim miejscu. Logiczne.
Jedno spojrzenie fachowca wystarczy:
Tu wszystko jest perfekcyjnie przemyślane. Pojedyncze komponenty takie jak palnik, wymiennik ciepła, pompa, kolektory gazu i powietrza oraz dmuchawa są nie tylko rozmieszczone w przejrzysty sposób, ale również łatwo dostępne. Do tego dzięki ściętej obudowie jest możliwy nieograniczony dostęp z boku, co ułatwia prace serwisowe. Również praktyczne jest umieszczenie na wysokości wzroku urządzenia zapłonowego, elektrody zapłonowej i okienka do kontroli płomienia. Także na wysokości wzroku znajduje się kolorowy wyświetlacz systemowego modułu obsługowego z praktycznym przyciskiem obrotowym. Poprzez obrót przycisku można wygodnie poruszać się po różnych poziomach obsługowych, a po jego naciśnięciu wyświetlić wybrany parametr lub menu. Jest to godny zaufania, ergonomiczny sposób obsługi, który od wielu lat sprawdza się w urządzeniach firmy Weishaupt. Zgodnie z naszym sposobem myślenia na temat dobrego designu formalna perfekcja jest tylko środkiem do osiągnięcia celu. Decydujące są zalety dla użytkownika. Wszystko jedno czy chodzi o fachowca z branży grzewczej, czy użytkownika: wszyscy zyskują dzięki łatwej w zrozumieniu technice. Jedni niespotykaną oszczędność czasu i odpowiednie zmniejszenie kosztów, drudzy niezrównany komfort obsługi.
Przejrzyste rozdzielenie komponentów:
- Zrozumiałe dla każdego.
- Z lewej hydraulika, z prawej mechanika i elektronika.
- Prosty porządek to nie wszystko.
Zrozumiałe dla każdego
Pomyślano o wszystkim:
- Zabudowany kanał kablowy na tylnej ścianie urządzenia ułatwia instalację
- Różne przekroje kabli: Żaden problem dzięki pojedynczym uchwytom śrubowym
- Rozdzielenie 230 Volt od zasilania niskonapięciowego zwiększa bezpieczeństwo
- Zintegrowana ochrona WLAN zmniejsza awaryjność
- Moduł Plug-in z dwoma dodatkowymi wejściami włączającymi np. do sterowania zewnętrznych pomp
Oszczędzony cenny czas: Z nowym szybkim uruchomieniem
Klarowny język znaków - Zrozumiałe dla każdego
Do obsługi systemowego urządzenia obsługowego, wyposażonego w kolorowy wyświetlacz, wykorzystywana jest wypróbowana intuicyjna koncepcja obsługi "przekręć i naciśnij". Jest to rozwiązanie nowej generacji w komunikacji między użytkownikiem i urządzeniem. Tam gdzie to tylko możliwe tradycyjne bloki tekstowe zostały zastąpione przez diagramy. Prawie dla wszystkich nastaw są do wyboru zdefiniowane wartości parametrów, które należy poprzez proste naciśnięcie przycisku potwierdzić. Innowacyjność jest nad wyraz widoczna podczas uruchomienia. Dzięki schematycznemu przedstawieniu na wyświetlaczu konfiguracji instalacji, inteligentny asystent uruchomienia prowadzi przez menu uruchomienia szybko do celu. Jeżeli potem podczas systematycznego przywoływania ustawień coś nie zgadza się, pojawia się komunikat tekstowy o błędzie, na który można błyskawiczne zareagować. W wygodny sposób dla przeprowadzającego uruchomienie asystent uruchomienia myśli o całej instalacji. Dzięki eleganckim rozwiązaniom programowym, możliwe jest wykonanie w krótkim czasie, wybierając zaprogramowane opcje, prawie wszystkich wymaganych ustawień naciskając po prostu przycisk. Za pomocą asystenta uruchomienia można w ten sposób przywołać prawie wszystkie konfiguracje instalacji. W dowolnym czasie możliwe są późniejsze drobne korekty. Efektem tego inteligentnego sposobu postępowania w stosunku do tradycyjnego systemu jest oszczędność czasu przez uruchomiającego.
Czas to zawsze pieniądz
Po wyborze odpowiedniej hydrauliki w asystencie uruchomienia następuje wyświetlenie kolorowego schematu: prosto i szybko.
Perfekcyjne dopasowane do każdego rozwiązania:
Rozwiązania systemowe Weishaupt - Rozwiązania systemowe ułatwiają życie
Wchodzące w grę konfiguracje instalacji można przywołać za pomocą asystenta uruchomienia Weishaupt. Przy czym uruchamiający nie musi wybierać z dużej liczby wariantów hydraulicznych ponieważ asystent uruchomienia ogranicza liczbę wariantów hydraulicznych w zależności od dostępnych komponentów instalacji. Kilka dodatkowych pytań ogranicza dodatkowo możliwość wyboru do małej liczby wariantów. Poprzez wybór wariantu hydraulicznego ustalane są funkcje wyjść włączających, a prawidłowe parametry są ustawiane automatycznie. Wszystkie komponenty instalacji pochodzą od jednego dostawcy. Jest to nie tylko duża zaleta, jeżeli chodzi o szybkość montażu czy uruchomienie. Ma to również wpływ na projektowanie instalacji, a także na ocenę inwestycji od strony handlowej.
Przykładowe schematy wyświetlane przez asystenta uruchamiania:
Wymiennik ciepła wysokiej sprawności
Najwyższa efektywność dzięki doskonałej formie:
Wysokowydajny wymiennik ciepła - Forma podąża za funkcją - Także tutaj
Nowej konstrukcji wysokoefektywny wymiennik ciepła jest sercem kotła kondensacyjnego. Odlany ze stopu aluminiowo-krzemowego wyróżnia się wysoką przewodnością cieplną ( 7x większą niż stal szlachetna), efektywnością, wytrzymałością i żywotnością. Dzięki odlewowi piaskowemu powierzchnia wymiennika ma podobną do szkła powłokę, która zapewnia naturalną ochronę przed korozją i osadzaniem się zanieczyszczeń. Ukształtowanie wymiennika ciepła zapewnia optymalną regulację temperatury. Powierzchnia 6.600 cm2 ze strukturą z wypustkami odbiera od przepływających z góry na dół spalin maksymalną ilość energii. Woda grzewcza przepływając w przeciwnym kierunku (zasad przeciwprądu) chłodzi spaliny w dolnym obszarze wymiennika ciepła do poziomu kondensacji i odbiera z najwyższą efektywnością ciepło pochodzące od płomienia palnika. Dzięki zawężającym się płynnie od dołu do góry kanałom rośnie prędkość przepływu wody. Rezultatem jest system o sprawności znormalizowanej 110,1 % (Hi) lub 99,1 % (Hs) dla temperatur 40/30 °C. W praktyce są to największe możliwe wartości do osiągnięcia. Poprzez redukcję oporów przepływu wody o 20% zmniejszone zostało znacznie również zużycie prądu przez pompę obiegową. Koncepcja konstrukcji wymiennika ciepła z jednego odlewu pozwala zrezygnować z ruchomych części i gwarantuje wysoką niezawodność i trwałość. Tym samym przyczynia się w zdecydowany sposób do bezpiecznej i bezawaryjnej pracy całej instalacji dzień po dniu, rok po roku. Również podczas konserwacji urządzenie pokazuje, że jest przyjazne dla serwisanta: duże otwory rewizyjne znacznie ułatwiają czyszczenie wymiennika.
Weishaupt EcoCondens - Wymiennik po stronie przepływu strumienia spalin (pierwotnej)
Weishaupt EcoCondens - Wymiennik po stronie przepływu wody (wtórnej)
Widok komory spalania przy najmniejszej mocy
Nowy system SCOT: Jeszcze efektywniejszy, z rozszerzonym zakresem modulacji
Wysokoefektywny do 1,9 kW - Mniej oznacza więcej.
Regulacja spalania SCOT obejmuje komponenty elektrody SCOT, dmuchawę z regulowaną prędkością obrotową, modulowany zawór gazowy i elektronikę regulacyjną.
Samokalibrujący się system SCOT firmy Weishaupt zapewnia, także przy zmieniającym się składzie gazu, zawsze optymalną jakość spalania. Jest to sprawdzona i niezawodna technologia która zapewnia efektywność, oszczędności i bezpieczeństwo funkcjonalne w generacji kotłów wersji A, bez względu na miejsce zamontowania i dostępny gaz. Kolejną praktyczną zaletą samokalibracji jest również to, że kontrola kominiarska może odbywać się co 3 lata (zamiast co 2 lata). Nowej konstrukcji system SCOT może jeszcze więcej. Zakres regulacji w nowej generacji urządzeń osiąga teraz na dole 1,9 kW. Szczególnie w nowych, dobrze zaizolowanych budynkach spada zapotrzebowanie na moc grzewczą. Dzięki dużemu zakresowi modulacji moc palnika może dopasować się, także w przypadku dodatnich temperatur, do aktualnego zapotrzebowania na ciepło w budynku. Znaczna część pracy urządzenia przypada w okresie średnich temperaturach zewnętrznych. Tam gdzie dotąd przeważał tryb pracy start-stop teraz mamy do czynienia z ciągłą praca palnika. Z jednej strony poprzez redukcję nieefektywnych faz startowych oszczędzana jest energia, z drugiej strony sprawność kotła na mocach pośrednich jest wysoka, ponieważ specyficzna powierzchnia wymiennika ciepła jest większa i przez to temperatura spalin bardziej się obniża.
Dodatkowymi zaletami są redukcja emisji i mniejsze zużycie elementów w obszarze zapłonu palnika.
Jeżeli przy temperaturze zewnętrznej -16*C budynek potrzebuje mocy cieplnej 10kW, to przy 6*C zapotrzebowanie na ciepło jest mniejsze niż 4kW
Komfortowa technika:
Obsługa przez aplikację lub przeglądarkę
Sensownie cyfrowy, zawsze z myślą o człowieku
Zasadą podczas konstruowania urządzeń w firmie Weishaupt jest bardzo staranne sprawdzenie, czy możliwości nowoczesnej techniki cyfrowej mają sens w praktycznym zastosowaniu. Przykładem tego jest wyposażenie systemowego urządzenia obsługowego w wytrzymały i funkcjonalny przycisk, działający według sprawdzonej zasady "przekręć i naciśnij". Dzięki seryjnemu wyposażeniu w interfejs LAN i portalowi Weishaupt-Energie-Management kocioł kondensacyjny może komunikować się przez Internet z komputerem, telefonem komórkowym lub tabletem. Podczas transmisji danych zapewnione są aktualnie najwyższe standardy zabezpieczeń. Za pomocą nowej aplikacji Weishaupt smartfon może stać się standardowym interfejsem do obsługi instalacji grzewczej. Również dla instalatora Weishaupt Energie-Management - System oznacza dodatkową korzyść. Poprzez portal WEM może on zaoferować swojemu klientowi komfortowy, zdalny nadzór i obsługę instalacji i w ten sposób zapewnić sobie jego lojalność. W każdej chwili instalację można również obsługiwać za pomocą sterownika pomieszczenia (wyposażenie dodatkowe). W przeciwieństwie do urządzenia systemowego obsługa poprzez sterownik pomieszczenia może odbywać się tylko na poziomie użytkownika. Ustawienia na poziomie serwisanta zastrzeżone są dla urządzenia systemowego.
Obsługowe urządzenie pomieszczenia ma front ze szkła i przycisk obsługowy z metalu i wyposażone jest standardowo w interfejs LAN. W połączeniu z portalem WEM komunikacja przez aplikację lub przeglądarkę internetową jest prosta i bezpieczna.
Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń:
Modułowy System Zarządzania Energią - Jeden system dla wszystkich przypadków
Modułowy System Zarządzania Energią Weishaupt jest uniwersalny i można go rozbudować bez prawie żadnych ograniczeń. Niezależnie od wymagań system wszystkie je spełnia i zapewnia dzięki swojej elastyczności bezpieczną pracę z najwyższym stopniem efektywności.
Standardowa regulacja w urządzeniu obejmuje sterowanie obiegu grzewczego i ciepłej wody. Ponadto można podłączyć dodatkowo do 24 obiegów grzewczych.
W praktyce:
Jeden dodatkowy obieg grzewczy połączony jest z centralną jednostką regulacyjną za pośrednictwem modułu rozszerzającego. Płacisz tylko za to, co naprawdę jest potrzebne.
Modułowy system zarządzania energią
Weishaupt – Komin spalinowy z systemem poboru powietrza w szachcie
Weishaupt – serwis kotłów przez diagnostykę komputerową
DANE TECHNICZNE