Ciepła woda po cenie ekonomicznej
Pompy ciepła wykorzystują ciepło natury z różnych źródeł, takich jak powietrze, ziemia lub woda gruntowa, do wytwarzania energii cieplnej dla domu. Ale istnieją również systemy pomp ciepła, które zapewniają dostarczanie ciepłej wody niezależnie od faktycznego ogrzewania.
Energię słoneczną można wykorzystać o każdej porze dnia i nocy - przy każdej pogodzie!
Do jeszcze bardziej efektywniejszego przygotowania ciepłej wody użytkowej firma OCHSNER poleca pompy ciepła do c.w.u. typoszereg Europa. Idealna alternatywa do instalacji z kolektorami słonecznymi i kotłów grzewczych! Najwyższa efektywność przez cały czas i przy każdej pogodzie.
Ekskluzywnie w firmie OCHSNER pompy ciepła do ciepłej wody dostępne są jako urządzenia typu Split (do zewnętrznych zbiorników do 1000 l - zastosowanie np. w przemyśle) lub jako urządzenia kompaktowe ze zintegrowanym 300 l zbiornikiem do ciepłej wody.
Nowy typoszereg pomp ciepła do produkcji ciepłej wody użytkowej EUROPA oferuje jako jedyny na rynku następujące korzyści:
PRZEWAGA TECHNOLOGICZNA - WSPÓŁPRACA Z SYSTEMEM SOLARNYM
Najwyższe kiedykolwiek osiągnięte współczynniki efektywności (https://www.wpz.ch)
WYŻSZA TEMPERATURA CIEPŁEJ WODY UŻYTKOWEJ
Temperatura ciepłej wody do 65 °C osiągana bez załączania grzałki elektrycznej zapewnia większą ilość dostępnej ciepłej wody
POWIETRZE/POWIETRZE ODLOTOWE LUB GRUNT JAKO ŹRÓDŁO CIEPŁA
Pompy ciepła WARM WATER wykorzystują ciepłe powietrze w pomieszczeniu do ogrzewania i dostarczania wody.
Ciepło z pomieszczenia jest przekazywane do chłodziwa wewnątrz pompy ciepła, sprężane za pomocą kompresora i ostatecznie wykorzystywane do przygotowania ciepłej wody za pomocą wymiennika ciepła. Te pompy ciepła pracują wydajniej, im wyższa jest temperatura w pomieszczeniu. W szczególności ciepło odpadowe z pomieszczeń pomocniczych lub magazynowych, takich jak kotłownia, pralnia lub magazyn, można w ten sposób wykorzystać w energooszczędny sposób.
FUNKCJA WENTYLACJI
Pompa ciepła na życzenie może również produkować ciepłą wodę użytkową. W tym przypadku potrzebny jest zewnętrzny zbiornik. Sterowanie pompy ciepła zapewnia priorytet produkcji ciepłej wody w celu zapewnienia jej wystarczającej ilości.
OCHRONA PRZECIWKO LEGIONELLI I NAJLEPSZE STANDARDY HIGIENY W ZESTAWIE
Ponieważ pompy ciepła do ciepłej wody zapewniają ciepłą wodę tylko dla domu, są odpowiednio kompaktowe i zaprojektowane do ogrzewania o mocy zwykle od 1,5 do 2,5 kW. Decydującym parametrem przy wyborze produktu jest ilość ciepłej wody, którą można przechowywać. Typowe wielkości od 200 do 300 litrów. Ochrona przed bakteriami Legionella jest ważnym zagadnieniem higienicznym i zdrowotnym w podgrzewaniu wody. Również w tym przypadku wydajne pompy ciepła do ciepłej wody mają swoje zalety: osiągają temperaturę ciepłej wody 60 stopni Celsjusza nawet bez dodatkowej pracy elementu grzejnego, nawet przy bardzo niskich temperaturach powietrza w pomieszczeniach, zapewniając w ten sposób niezawodną ochronę przed bakteriami Legionella. Nie należy obawiać się wąskich gardeł w podgrzewaniu wody: jeśli zużycie ciepłej wody jest szczególnie wysokie lub temperatura powietrza jest bardzo niska, wiele pomp ciepła do ciepłej wody jest wyposażonych w dodatkową grzałkę elektryczną, która w takich przypadkach zapewnia żądany zakres temperatury ciepłej wody. Kompaktowe urządzenia firmy Ochsner (Europa 333 Genius, Europa 300 L, Europa 250 DK / DKL) osiągają 65*C.
SPRYTNE POŁACZENIE Z SYSTEMAMI FOTOWOLTAICZNYMI
Efektywność pompy ciepła do ciepłej wody można dodatkowo zwiększyć, łącząc ją z energiami odnawialnymi, takimi jak słoneczna energia cieplna lub system fotowoltaiczny (PV) na dachu. Dzięki połączeniu z systemem PV można znacznie zwiększyć zużycie własne wytworzonej energii słonecznej. Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej firmy Ochsner są przygotowane na „SmartGrid ready”, czyli technicznie przygotowane do połączenia z systemem PV, dzięki czemu odpowiednia instalacja jest łatwa do wykonania. Jeśli ma być wykorzystywana energia słoneczna, kolektory słoneczne na dachu w pierwszej kolejności dostarczają ciepło do zbiornika ciepłej wody użytkowej, a pompa ciepła generuje dodatkowe zapotrzebowanie, jeśli ciepło słoneczne jest niewystarczające.
Pompa ciepła do CWU Europa 323DK Mini IWP
Pompa ciepła Europa – przykład montażu
WŁAŚCIWE MIEJSCE MONTAŻU DLA POMPY CIEPŁA DO CWU
Należy starannie wybrać lokalizację pompy ciepła do ciepłej wody. Powinien być wolny od mrozu i przez cały rok mieć temperaturę przynajmniej 10 stopni Celsjusza. Pomieszczenia grzewcze i gospodarcze są bardzo odpowiednie, na przykład tam, gdzie można efektywnie wykorzystać ciepło odpadowe z systemu grzewczego, suszarek bębnowych, lodówek czy pralek. Pralnie, suszarnie lub piwnice, w których ma być przechowywana żywność lub wino, można również rozsądnie wykorzystać. Ponieważ pompa ciepła do wody gorącej pobiera ciepło i wilgoć, jedzenie wystarcza na dłużej, a pranie schnie szybciej. Do instalacji potrzebne jest tylko przyłącze elektryczne oraz centralny przewód ciepłej i zimnej wody. Należy również przewidzieć system odprowadzania wody dla kondensatu.
Źródło ciepła – powietrze odlotowe
Pompa ciepła do CWU Europa Mini IWP
Pompa ciepła do CWU Europa Mini EWP
Pompa ciepła do CWU Europa 250 DKL
Pompa ciepła do CWU EUROPA 323 DK EW
Pompa ciepła z zasobnikiem ciepłej wody –system combi universal
ECOPRIUS Konsultacje i wyceny - płatności