Wybierz swój język

image001

Komfort i efektywność to dwa kluczowe aspekty każdego systemu grzewczego. Niskotemperaturowe grzejniki Purmo zapewniają idealne połączenie tych dwóch aspektów, szczególnie wówczas, gdy pracują w instalacjach o wysokiej efektywności.

Biorąc pod uwagę długą tradycję marki Purmo w produkcji urządzeń grzewczych, doskonalą jakość i wydajność naszych grzejników nie może być dla nikogo zaskoczeniem.

Niższe koszty użytkowania i lepszy komfort wewnętrzny to tylko niektóre z korzyści wynikające ze stosowania naszych grzejników wniskotemperaturowych instalacjach grzewczych.  

Wyższa efektywność  w niższych temperaturach

Zastosowanie grzejników niskotemperaturowych jest najbardziej efektywnym i oszczędnym sposobem na sprawne utrzymanie idealnej temperatury w pomieszczeniu.

Nasze grzejniki pracują w każdym zakresie temperatur, a co za tym idzie sprawdzają się także w instalacjach niskotemperaturowych. Badania wykazały, że grzejniki niskotemperaturowe efektywnie ogrzewają pomieszczenia do optymalnego poziomu temperatury i utrzymują ją na tym poziomie.

Grzejniki niskotemperaturowe Purmo zapewniają wymagany poziom klimatu wewnętrznego. Każdy grzejnik reaguje sprawnie i precyzyjnie na zmieniające się potrzeby cieplne użytkowników, które mogą różnić się, w zależności od pomieszczenia, w którym się znajdują. Współpracując z każdym źródłem ciepła, zapewniają niezmiennie korzystne warunki komfortu cieplnego.

 • Szybka i dokładna reakcja na zmieniające się potrzeby użytkowników.

 • Do zastosowania z każdym rodzajem źródła ciepła.

 • Optymalny sposób na zapewnienie korzystnych warunków klimatu wewnętrznego.

Komfort cieplny niezależnie  od pory roku

Badania wykazały, że grzejniki niskotemperaturowe są efektywne w zapewnianiu optymalnych warunków komfortu cieplnego, niezależnie od klimatu.

W Skandynawii, gdzie ciężkie zimy są zjawiskiem powszechnym, instalacje z grzejnikami niskotemperaturowymi są powszechnie stosowane już od kilkudziesięciu lat. Nawet w tak ciężkich warunkach, niezależnie od pogody na zewnątrz, optymalny poziom temperatury wody zasilającej nie przekracza zwykle 55°C - to w zupełności wystarcza, aby ogrzewanie budynków mieszkalnych lub użyteczności publicznej zachodziło równie sprawnie i efektywnie, jak przy wyższych temperaturach czynnika grzewczego.

Wskaźnik obciążenia cieplnego nowych lub poddanych termomodernizacji budynków wynosi często mniej niż 40 W/m2. Standardowy grzejnik dwupłytowy o długości 1,2 m jest w stanie sprawnie i efektywnie ogrzać pomieszczenie o powierzchni 15m2 do optymalnej temperatury 20°C przy temperaturze wody zasilającej 45°C, a powrotnej 35°C. Właśnie dlatego grzejniki niskotemperaturowe doskonale współpracować będą z pompami ciepła, które ciągle zyskują na popularności.

 • Emisja ciepła nawet przy niskich parametrach.

 • Komfort cieplny gwarantowany niezależnie od temperatury.

 • Dobra współpraca z pompami ciepła.

Oszczędność energii, obniżenie kosztów eksploatacji

Efektywność energetyczna staje się czynnikiem kluczowym, szczególnie tam, gdzie ważne są koszty.

Instalacje z grzejnikami niskotemperaturowymi będą zużywać mniej energii do efektywnej pracy. Nowoczesny dom mieszkalny lub budynek biurowy można ogrzać do komfortowego poziomu temperatury 20°C przy grzejnikach, zasilanych czynnikiem o temperaturze nawet 45°C. W starszych budynkach ten sam efekt można było osiągnąć dopiero przy 75°C, co oznaczało wyższe zużycie energii i w konsekwencji wyższe koszty. Instalacja z grzejnikami niskotemperaturowymi Purmo będzie współpracować z każdym źródłem ciepła, także z tym, wykorzystującym energię odnawialną: wiatr, słońce i wodę.

Kolejna korzystna cecha niskotemperaturowych grzejników Purmo to szybka reakcja na sygnał z termostatu. Nawet w bardzo zimne dni czas ogrzania pomieszczenia jest krótki, ponieważ grzejniki szybko się nagrzewają dzięki małej pojemności wodnej i natychmiast przekazują ciepło do pomieszczenia.

 • Efektywność energetyczna, niższe koszty eksploatacji.

 • Współpraca z każdym źródłem ciepła.

Lepszy poziom komfortu cieplnego

W podświadomy sposób ludzie kojarzą ciepło z poczuciem bezpieczeństwa. Uważają je za niezbędne do życia. Ciepło może dostarczyć przyjemnych wrażeń – tak jak promieniowanie słoneczne w letni dzień.

Ta sama reakcja towarzyszy odczuwaniu ciepła, oddawanego przez grzejniki na drodze promieniowania. Wejście do ogrzanego pomieszczenia w chłodny zimowy dzień powoduje natychmiastowe polepszenie samopoczucia. Grzejniki Purmo natychmiast reagują na zmieniające się potrzeby cieplne użytkowników i zapewniają stabilny rozkład temperatury w całej przestrzeni pomieszczenia. Oznacza to. że zmysły człowieka odbierają niezmienne odczuwanie komfortu cieplnego.

Dzięki swojej atrakcyjności wizualnej, grzejniki Purmo stanowią estetyczny dodatek do każdego wnętrza.

 • Wysoka wydajność cieplna.

 • Efektywność przy niskich temperaturach czynnika grzewczego.

 • Atrakcyjne wzornictwo wpływające korzystnie na wygląd pomieszczeń.

Łatwa współpraca z ogrzewaniem podłogowym

Instalacje ogrzewania podłogowego we współpracy z niskotemperaturowymi grzejnikami Purmo są w stanie zapewnić optymalne warunki komfortu cieplnego.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to popularna metoda ogrzewania pomieszczeń. Jednak charakteryzuje się ono wysoką bezwładnością cieplną. W energooszczędnych budynkach instalacje ogrzewania podłogowego pracują z parametrami wody obiegowej 45°C/35°C/20°C Nie jest natomiast powszechnie wiadome, że ta sama woda grzewcza może zostać efektywnie wykorzystana we wspólnej instalacji, zasilając grzejniki i ogrzewanie podłogowe, tworząc system o korzystnych charakterystykach emisji ciepła na drodze konwekcji i promieniowania.

Ogrzewanie podłogowe ułożone w podłodze betonowej, w systemie suchym, będzie potrzebować nawet 27 minut na nagrzanie i ponad 2 godzin na schłodzenie. Dla porównania, grzejniki płytowe nagrzeją się w 5 minut i schłodzą w 30. We wspólnej instalacji odpowiedzią na zmiany temperatury w pomieszczeniach będzie szybka reakcja grzejników.

Ogrzewanie podłogowe jest atrakcyjne, ponieważ stwarza komfort chodzenia boso bez wychłodzenia stóp. W zależności od materiału wykończeniowego podłogi, komfortowa temperatura dla bosych stóp waha się od 19°C do 27°C, natomiast idealna temperatura powietrza w pomieszczeniu to 20°C. Połączenie obu systemów pozwoli na utrzymanie poziomów temperatury dopasowanych do przeznaczenia pomieszczenia, z wykluczeniem chłodnych stref, i będzie szczególnie korzystne w budynkach energooszczędnych.

 • Doskonale połączenie emisji ciepła na drodze konwekcji i promieniowania z dwóch typów powierzchni grzejnych.

 • Łatwe połączenie niskotemperaturowej instalacji grzejnikowej z instalacją ogrzewania podłogowego.

 • Optymalny poziom komfortu cieplnego.

Optymalna regulacja warunków klimatu wewnętrznego

Grzejniki Purmo zapewniają to, czego potrzeba dla optymalnych warunków klimatu wewnętrznego, m.in. jednolity rozkład temperatury i korzystną cyrkulację powietrza.

Uzyskanie korzystnych warunków klimatu wewnętrznego zależy od efektywnego ogrzewania. Grzejniki szybko reagują na sygnał z termostatu, sprawnie emitując ciepło. Wciągu kilku minut rozkład temperatury w pomieszczeniu ulega wyrównaniu.

Najlepsze miejsce instalacji grzejników, zapewniające optymalną pracę, to ściana zewnętrzna pod oknem. Ciepło emitowane przez tak zamontowany grzejnik ogrzewa powietrze, niwelując efekt chłodnej powierzchni okna, szybko i jednolicie ogrzewając całe pomieszczenie.

Dodatkową zaletą grzejników niskotemperaturowych jest możliwość indywidualnej regulacji. Grzejniki Purmo umożliwią dostosowanie poziomu temperatury zgodnie z przeznaczeniem pomieszczeń, w preferowanym przez użytkownika czasie. To jeszcze jedna z wielu cech, świadczących o wyjątkowej uniwersalności całej oferty grzejników Purmo.

 • Szybka reakcja na zmiany temperatury.

 • Jednolity rozkład temperatury w pomieszczeniu.

Efektywność bez względu na źródło ciepła

Grzejniki mogą współpracować praktycznie z każdym źródłem ciepła, także tym wykorzystującym energię odnawialną. Wynik jest jeden - komfortowe odczucie ciepła.

Grzejniki Purmo mogą współpracować praktycznie z każdym rodzajem źródła energii, włączając w to źródła odnawialne.

Instalacja grzejnikowa to, prosta i efektywna opcja. Pozwala na zastosowanie optymalnej temperatury wody w instalacji, a w konsekwencji na oszczędność energii i kosztów ogrzewania. Nastawienie społeczne w stosunku do wykorzystywania źródeł energii będzie ulegać zmianie wraz z kurczeniem się zasobów surowców naturalnych i wprowadzaniem w życie nowatorskich rozwiązań technologicznych. Ciągle jednak potrzeba będzie ciepła, a nasze grzejniki je zapewnią - bez znaczenia, skąd pochodzić będzie energia.

 • Współpraca z tradycyjnymi oraz alternatywnymi źródłami energii.

 • Efektywność energetyczna i dbałość o środowisko naturalne.

Komfort na 100%, recykling w 100%

Nasze grzejniki niskotemperaturowe zapewniają komfortowe, efektywne ogrzewanie przez długie lata. Po zakończeniu cyklu życia, mogą zostać rozebrane na części, które w 100% nadają się do recyklingu.

Grzejniki Purmo są projektowane z myślą o długim cyklu eksploatacyjnym, w zgodzie z normami jakości z serii ISO 14001, dotyczącymi systemów zarządzania środowiskowego. Są również przyjazne środowisku: po zakończeniu eksploatacji mogą ulec recyklingowi, stając się wartościowym źródłem stali i w ten sposób powrócić jako nowe produkty. To właśnie nazywamy myśleniem perspektywicznym.

 • Długi cykl eksploatacyjny.

 • Wszystkie części nadają się w 100% do recyklingu.

Bezpieczeństwo i komfort w korzystnych dla zdrowia warunkach klimatu wewnętrznego

Cyrkulacja powietrza, zapewniająca odczucie komfortu cieplnego, to tylko jeden z korzystnych aspektów stosowania naszych grzejników niskotemperaturowych.

Optymalne połączenie emisji ciepła na drodze konwekcji i promieniowania zapewnia m.in. stratą cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Oznacza to, że nie występują nieprzyjemne przeciągi, ani obszary chłodu.

W każdym pomieszczeniu w powietrzu obecne są cząsteczki kurzu. Przy funkcjonującej instalacji niskotemperaturowej, cząsteczki te nie będą ulegać przypiekaniu i powodować powstawania nieprzyjemnego zapachu. Nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych, nasze grzejniki, pracując z pełną wydajnością, mają neutralny wpływ na poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniach, który pozostaje taki sam, jak poza sezonem grzewczym.

Wierzymy, że komfort powinien iść w parze z bezpieczeństwem. Temperatura powierzchni naszych grzejników pracujących w systemach niskotemperaturowych jest bezpieczna dla użytkowników.

 • Bezpieczeństwo użytkowania.

 • Eliminacja przypiekania cząsteczek kurzu.

PEŁNY ZAKRES PRODUKTÓW PURMO

Grzejniki płytowe

Grzejniki płytowe Purmo zostały stworzone z myślą o trwałości, estetyce i elegancji. Produkowane są z wysokiej jakości stali i posiadają doskonałe zabezpieczenie powierzchni. Dostępne w wielu typach i rozmiarach, zarówno w wersji profilowanej, gładkiej lub z delikatnymi przetłoczeniami. Różnorodność modeli zapewnia możliwość podłączenia bocznego, dolnego, a także dolnego środkowego. W wersji specjalnej grzejniki mogą być stosowane w obiektach o podwyższonych wymaganiach higienicznych.

Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne Purmo o wyszukanej stylistyce, wyróżniają się nowoczesnym wzornictwem, doskonałą jakością i perfekcyjnym wykończeniem powierzchni. Grzejniki z bogatej oferty modeli w wersji pionowej, a także poziomej, ogrzeją każde pomieszczenie. Dzięki gładkiej lub delikatnie profilowanej powierzchni czołowej grzejniki dekoracyjne podniosą walory estetyczne każdego wnętrza.

Grzejniki łazienkowe

Funkcjonalne grzejniki łazienkowe Purmo o lekkiej i estetycznej konstrukcji zostały zaprojektowane przez najlepszych stylistów. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, posiadają doskonałe zabezpieczenie powierzchni. Elegancja i wyszukane wzornictwo sprawiają, że grzejniki łazienkowe będą ozdobą każdej łazienki, a nawet kuchni czy przedpokoju. Wszystkie modele są przystosowane do montażu grzałki elektrycznej.

Grzejniki kolumnowe

Grzejniki kolumnowe Delta Laserline łączą klasyczną formę z najnowocześniejszą metodą produkcji. Unikalna na skalę światową technologia kompletnego spawania laserowego zapewnia nadzwyczajną trwałość i wysokiej klasy design. Oprócz klasycznych form nawiązujących do żeliwnych żeberek, grzejniki Delta mogą być oryginalnym wyposażeniem wnętrza w postaci nowoczesnego barku czy ławeczki.

Klimakonwektor Vido

Klimakonwektor Vido błyskawicznie nagrzeje dom w zimne dni oraz ochłodzi go w czasie upałów. To nowatorskie i efektywne energetycznie rozwiązanie zapewni utrzymanie optymalnej temperatury wnętrza, niezależnie od pory roku. Vido daje użytkownikom możliwość szybkiej i precyzyjnej regulacji temperatury, dzięki zastosowaniu nowoczesnego regulatora z bardzo łatwym w obsłudze panelem sterowania.

Grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe Aquilo doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, budynkach użyteczności publicznej, jak również w domach i mieszkaniach - wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wydajne i dyskretne ogrzewanie dużych przeszklonych powierzchni lub gdy aranżacja wyklucza tradycyjne grzejniki mocowane na ścianach. Grzejniki kanałowe w całości ukryte są pod podłogą, bezpośrednio wzdłuż przeszklonych powierzchni, np. okien tarasowych.

http://www.purmo.com/images/products/Grzejniki-kanlowe-Aquilo-FPT.jpg

Ogrzewanie podłogowe i ścienne

Ogrzewanie podłogowe i ścienne Purmo zapewnia uczucie miłego ciepła w każdym pomieszczeniu, niezależnie od rodzaju wykończenia powierzchni. Jego wybór umożliwia pełną swobodę aranżacji wnętrz, co daje nieograniczone możliwości architektoniczne. Ogrzewanie podłogowe sprawdza się także doskonale do ogrzewania otwartych przestrzeni, np. podjazdów do garaży. Instalacje ogrzewania podłogowego i ściennego pracują przy niskich parametrach temperatury co znacząco wpływa na ograniczenie zużycia energii.

Ogrzewanie podłogowe 2

X logo web skypefejsyt pinterest Microsoft teams logo

Ten serwis używa cookies do prawidłowego funkcjonowania

Informujemy, iż w celu optymalizacji treści dostępnych w naszym serwisie, dostosowania ich do Państwa indywidualnych potrzeb korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego serwisu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

sectigo trust seal lg 140x54

ECOPRIUS Konsultacje i wyceny - płatności